05528501992

Estetik Dolgu

İzmir Estetik Dolgu

ESTETİK DOLGU İŞLEMİ NEDİR?

Ön dişlerinizde renklenmiş eski dolgularınız var ya da kendi dişlerinizin renginden/şeklinden şikayetçi iseniz kaplamalara göre daha az agresif olan dolgu işlemini tercih edebilirsiniz. Ya da kaplama yaptırmak istiyor fakat alışamamak ya da kullanamamaktan endişeleniyorsanız kaplama protezlere hazırlık olarak estetik dolguları deneyebilirsiniz. Bazı durumlardan işlemden önce dolgularınıza rehber olması için ölçüler alınabilir ve hazırlanan kalıplarla dolgularınız şekillendirilir. Bazı durumlarda ise dişlerinizde gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra dolgularınız şekillendirilir. Dolgularınızın rengi ten renginize, istediğiniz renk tonuna ve doğal dişlerinizin rengine göre seçilir. Genelde tek ya da birden fazla seansta işleminiz tamamlanır.  

Dolgularınızın ilk yapıldığı zamanki tonunu ve temizliğini koruyabilmesi için temizliğine özen göstermelisiniz.

Diş eti hastalıkları, sigara kullanımı, diyabet, genetik faktörler, hormonal değişiklikler, stres, ilaçlar ve beslenme alışkanlıkları gibi diğer faktörler tarafından da etkilenebilir. Ancak, diş eti hastalıklarının ana nedeni kötü ağız hijyenidir. Düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanma ve diş hekimi kontrolü gibi sağlıklı ağız bakımı uygulamaları, diş eti hastalıklarının oluşmasını engellemeye yardımcı olabilir.

 

Hastanın çay kahve, sigara kullanımı gibi alışkanlıkları, genel sağlık durumunun uygunluğu ve tedaviden beklentisi gibi faktörler tedaviye uygunluğunu değerlendirilmesi açısından çok önemlidir.